درباره هیپو

معرفی المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو

المپیاد زبان انگلیسی هیپو از سال ۲۰۱۲ تا کنون توسط انجمن جهانی هیپو (Global Hippo Association)

بصورت بین المللی برگزار می گردد.سالانه داوطلبین از ده­ها کشور غیر انگلیسی زبان با یکدیگر به رقابت  می پردازند. این المپیاد سالانه مهارتهای زبان انگلیسی ده­ها هزار داوطلب از سراسر جهان را به رقابت می گذارد.

دفتر مرکزی المپیاد جهانی هیپو در کشور ایتالیا قرار دارد و ایران در سال  2020برای نخستین ‌بار در این المپیاد شرکت نمود.

اطلاعات و شرایط شرکت در این رقابت مهیجعلاوه بر سایت www.hippoiran.irدر سایت جهانی المپیاد به نشانیwww.hippo-competition.org نیز قابل جستجو است. در این المپیاد دانش آموزان 6 تا ۱۹ سال در شش سطح و در چهار مهارت خوانداری، نوشتاری، گفتاری و شنیداری با یکدیگر به رقابت می پردازند.

 

اهداف المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو

المپیاد هیپو رویدادی بین المللی است در جهت ارتقا سطح زبان انگلیسی داوطلبان و به چالش کشیدن آنها. این المپیاد داوطلبان را تشویق می کند تا حس مشترک هویت و یکپارچگی را توسعه و گسترش دهند و جوانان و نوجوانان را به عنوان یک جامعه از سراسر جهان به یکدیگر نزدیک می­کند. المپیاد هیپو به زبان آموزان این فرصت را می­دهد تا دانش زبان انگلیسی خود را در بستر یک رویداد معتبر بین المللی محک بزنند و ارتباطی مفید و رقابتی دوستانه را با هم سن و سالان خود در سطح دنیا تجربه کنند و علاوه بر ایجاد حس رقابت، از جوایز جذاب یک مسابقه جهانی نیز لذت ببرند.

در واقع هدف اصلی این المپیاد ایجاد بستری برای روابط دوستانه میان جوانان سراسر جهان و همچنین درک و تجربه رقابت بین المللی برای آنهایی است که به زبان انگلیسی علاقمندند.

آزمون های المپیاد در سه مرحله برگزار می گردد که مرحله اول و دوم آن در ایران و مرحله سوم نیز به میزبانی ایتالیا برگزار می شود.

 

نمایندگی انحصاری المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو را در ایران

موسسه خلاقیت جوانان پارسه با پشتوانه بیش از سه دهه فعالیت آموزشی و علمی موسسه زبان انگلیسی حافظ و زبانسرای قایدی واقع در استان بوشهر عهده دار نمایندگی انحصاری المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو در ایران است.

مدارک موسسه ی هیپو

TOP