معرفی المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو

المپیاد زبان انگلیسی هیپو از سال ۲۰۱۲ تا کنون توسط انجمن جهانی هیپو

(Global Hippo Association)

بصورت بین المللی برگزار می گردد.سالانه داوطلبین از ده ها کشور غیر انگلیسی زبان با یکدیگر به رقابت می پردازند. این المپیاد سالانه مهارتهای زبان انگلیسی ده ها هزار داوطلب از سراسر جهان را به رقابت می گذارد. دفتر مرکزی المپیاد جهانی هیپو در کشور ایتالیا قرار دارد و ایران در سال 2020برای نخستین ‌بار در این المپیاد شرکت نمود.

اطلاعات و شرایط شرکت در این رقابت مهیج علاوه بر سایت www.hippoiran.irدر سایت جهانی المپیاد به نشانیwww.hippo-competition.org نیز قابل جستجو است. در این المپیاد دانش آموزان 6 تا ۱۹ سال در شش سطح و در چهار مهارت خوانداری، نوشتاری، گفتاری و شنیداری با یکدیگر به رقابت می پردازند.

بیشتر بدانید

درحال حاضر امکان ثبت نام وجود ندارد.

مناطق آزمون

مناطق آزمون هیپو

مناطق
مقالات و اخبار

آخرین آخبار

مشاهده همه
دپارتمان زبان انگلیسی موسسه خلاقیت جوانان پارسه
دپارتمان زبان انگلیسی موسسه خلاقیت جوانان پارسه

ارایه خدمات آموزشی زبان انگلیسی در تمامی سطوح صورت میگیرد. آموزش کلاس خصوصی با برتر ین مدرسین المپیادی ویژه مدارس. آموزش...

بیشتر
اهداف المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو
اهداف المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو

این المپیاد رویدادی بین المللی است در جهت ارتقا سطح زبان انگلیسی داوطلبان، و به چالش کشیدن آنها می باشد. در حقیقت ، المپ...

بیشتر
ثبت نام 2024 آغاز شد
ثبت نام 2024 آغاز شد

ثبت نام 2024 آغاز شد......

بیشتر

اهداف المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو

این المپیاد رویدادی بین المللی است در جهت ارتقا سطح زبان انگلیسی داوطلبان، و به چالش کشیدن آنها می باشد. در حقیقت ، المپیاد هیپو داوطلبان را تشویق می کند تا حس مشترک هویت و یکپارچگی را توسعه و گسترش دهد و جوانان و نوجوانان را به عنوان یک جامعه از سراسر جهان به یکدیگر نزدیک کند. در واقع هدف اصلی این المپیاد ایجاد بستری برای روابط دوستانه میان جوانان سراسر جهان و همچنین درک و تجربه رقابت بین المللی برای آنهایست که به زبان انگلیسی علاقمند می باشند.

دپارتمان زبان انگلیسی موسسه خلاقیت جوانان پارسه

ارایه خدمات آموزشی زبان انگلیسی در تمامی سطوح صورت میگیرد. آموزش کلاس خصوصی با برتر ین مدرسین المپیادی ویژه مدارس. آموزش زبان عمومی ویژه خردساالن، کودکان، نوجوانان و جوانان. آموزش زبان انگلیسی برای آمادگی تافل و آیلتس. آموزش زبان انگلیسی برای آمادگی دوره های Classic , Cadet . آموزش تربیت مدرس در سطوح مختلف. مشاوره و پشتی بانی کامل TEFLوIELTS. آموزش مدرس مدرسین برای دوره های مختلف.

نمایندگی انحصاری المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو را در ایران

موسسه زبان انگلیسی حافظ (زبانسرای قایدی) واقع در استان بوشهر با سی سال سابقه در آموزش زبان انگلیسی، نمایندگی انحصاری المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو را در ایران اخذ نموده است.

آزمون های المپیاد در سه مرحله برگزار می گردد ؛ مرحله اول و دوم در ایران و مرحله سوم در ایتالیا برگزار می گردد.

سطح بندی شرکت کنندگان بر اساس پایه تحصیلی جهت شرکت در المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو 2024

سطح Baby Hippo

پایه اول و دوم و کوچکتر تا ۵ سال

سطح Little Hippo

پایه سوم و چهارم

سطح Hippo 1

پایه پنجم و ششم

سطح Hippo2

پایه هفتم

سطح Hippo3

پایه هشتم و نهم

سطح Hippo4

پایه دهم و یازدهم

سطح Hippo5

پایه دوازدهم

سطح Special

ویژه مدارس بین المللی ایران در داخل و خارج کشور

گالری تصاویر

آلبوم فیلم و عکس های موسسه

سوالات متداول

سوالات متداول زبان آموزان

 • المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو چیست؟

  این المپیاد رویدادی بین المللی است که در آن 53 کشور از سراسر دنیا با حضور بیش از 70 هزار متقاضی زبان انگلیسی خود را محک می زنند و به رقابت می پردازند.

 • دفتر مرکزی این المپیاد کجاست؟

  دفتر مرکزی المپیاد در کشور ایتالیا است و سه شعبه اصلی در کشورهای ایتالیا، کرواسی و صربستان دارد.

 • هزینه ثبت نام در هشتمین المپیاد هیپو چقدر می باشد؟

  هزینه ثبت نام در المپیاد بین المللی هیپو بصورت ساالنه و در هنگام قطعی شدن ثبت نام ها به نرخ روز «یورو» محاسبه و از کانالهای رسمی اطالع رسانی هیپو در ایران اعالم می شود

 • چه کسانی می توانند شرکت کنند؟

  دانش آموزان 5 سال تا ۱۹ سال می توانند در این المپیاد شرکت کنند. و در سال 2024 گروه سنی babyhippo اضافه گردیده است.

 • برای آمادگی بایستی چه منابعی را مطالعه کنیم؟

  دفتر مرکزی برای ارتقای سطح آمادگی متقاضیان، دوره های آمادگی ویژه ماگ را پیشنهاد میکند.

 • راه دسترسی به دوره های آمادگی هیپو چیست؟

  دوره های آمادگی با اطالع رسانی در سایت موسسه خالقیت جوانان پارسه بصورت آنالین برگزار می شود. بدیهی است دفتر مرکزی ایران هیچگونه مسئولیتی در قبال دوره های غیر رسمی که ممکن است توسط مراکز و افراد اطالع رسانی یا برگزار شود بر عهده نخواهد داشت، و شرکت در این دوره ها ضمانت قبولی نمیباشد.

 • نماینده المپیاد هیپو درایران کجاست؟

  نمایندگی انحصاری این المپیاد موسسه خالقیت جوانان پارسه آموزشگاه زبان انگلیسی حافظ و زبانسرای قائدی با دو شعبه در برازجان واقع در استان بوشهر می باشد. دفتر مدیریت این موسسه در تهران- میدان شیخ بهایی قرار دارد.

 • مهلت ثبت نام تا کی است؟

  زمان ثبت نام حدودا نیمسال دوم سال آغازمیشود و بصورت ساالنه به روز رسانی میشود. مهلت اعالم شده قطعی است و پس از پایان تاریخ اعالم شده هیچگونه ثبت نامی انجام نخواهد شد. اطالعات تکمیلی در سایت و اینستاگرام هیپو ایران اعالم میگردد.

 • محل برگزاری آزمون ها کجا خواهد بود؟

  به دلیل وسعت جغرافیایی ایران سعی بر این است که در مراکز استان ها آزمون ها برگزار شود. البته شهرهایی که دفتر نمایندگی ایران هستند در صورت برخورداری از شرایط برگزاری آزمون و با صالحدید دفتر مرکزی نسبت به برگزاری آزمون اقدام خواهند نمود. برگزاری آزمون بصورت متمرکز یا غیر متمرکز بنا به تصمیم و صالحدید دفتر مرکزی و تایید دفتر جهانی هیپو در ایتالیا میباشد.

 • آزمون ها چه تاریخی هستند؟

  تاریخ برگزاری آزمون ها در زمان ثبت نام از طریق سایت هیپو ایران، سایت موسسه خالقیت جوانان پارسه و صفحه اینستاگرام هیپو ایران)hippoiran.ir) اطالع رسانی خواهد شد. و هرگونه تغییری در تاریخ ها اطالع رسانی میشود.

 • در هر آزمون چه مهارت هایی سنجیده خواهد شد؟

  در آزمون اولenglish of use+reading سنجیده می شود. آزمون دوم شامل Reading و Writing می باشد و در فینال از هر چهار مهارت خوانداری، نوشتاری، شنیداری و گفتاری مورد سنجش قرار میگیرد.

 • محل برگزاری فینال کجاست؟

  شهر محل برگزاری فینال بصورت ساالنه اعالم میشود. این ازمون در کشور ایتالیا و ساالنه دریکی از شهرهای تاریخی این کشور برگزار میگردد.

 • چگونه شرکت کنندگان به دور دوم وفینال راه خواهند یافت؟

  ده درصدی از تمامی شرکت کنندگان دور اول در ایران که باالترین رتبه را کسب کرده اند به دور دوم راه خواهند یافت. و با توجه به تعداد کل شرکت کنندگان در ایران حائزین باالترین رتبه ها به فینال اعزام خواهند شد

 • جوایز این المپیاد چیست؟

  همه شرکت کنندگان گواهی معتبر بین المللی شرکت در آزمون دریافت خواهند کرد. سه روز اقامت رایگان در ایتالیا نیز از جوایز این المپیاد است. مدال آوران در فینال به اردوی آموزشی دانشگاه میسوری امریکا و کمپ کالج باکسمور اعزام خواهند شد. هرگونه تغییر در جوایز المپیاد، در روزهای منتهی به فینال اعالم می شود.

 • مسئولیت اخذ مجوزهای اعزام به ایتالیا و امریکا با چه کسی است؟

  اخذ روادید ویزا و مسایل مربوط به آن تماما بر عهده متقاضی است. مجموعه هیپو نهاد مرکزی و نمایندگی ایران خود را مسئول همکاری کامل در زمینه تسهیل سفر برگزیدگان میداند اما در قبال رخدادهای غیرمنتظره همچون شرایط تحریم، شیوع بیماری، مشکالت دیپلماتیک مابین دولت ها، ترافیک سفارت، شرایط خاص اجتماعی و مواردی از این قبیل مسئولیتی متوجه مجموعه هیپو نیست. هزینه های ایاب و ذهاب نمایندگی و شرکت کنندگان برعهده خود شخص شرکت کننده میباشد. و دفتر ایران تمام تالش خود را جهت تسهیل حضور در فینال را انجام خواهد داد.

 • چگونه ثبت نام کنیم؟

  شما می توانید با ثبت درخواست و بارگذاری اطالعات خود در محل مشخص شده در سایت هیپو ایران و یا سایت موسسه خالقیت جوانان پارسه جهت حضور در المپیاد ثبت نام کنید. کارشناسان موسسه خالقیت جوانان پارسه آماده پاسخگویی به ابهامات و سواالت شما هستند. مسیرهای ارتباطی با کارشناسان موسسه را می توانید در بخش ارتباط باما مشاهده کنید و با ایمیل دفتر مرکزی در ایران درتماس باشید

 • این المپیاد چقدر اعتبار دارد؟

  این المپیاد از سال 20۱2 بصورت ساالنه برگزار می شود و در آن بیش از پنجاه کشور با یکدیگر رقابت می کنند. اسپانسرهای المپیاد مراکز دانشگاهی و آموزشی معتبر جهانی می باشند. حدود هفتاد هزار دانش آموز در این المپیاد شرکت می کنند و این خود گواه اعتبار بین المللی المپیاد است. و گواهی حضور در این المپیاد درمرحله که باالتر میروید معتبرتر خواهد بود و مورد تائید مدارس و دانشگاه های جهان میباشد

 • آیا پس از مرحله دوم شانس مجددی وجود دارد؟

  پس ازاعالم نتیجه مرحله دوم ) فینال ملی( دفتر مرکزی در ایتالیا به هر گروه از شرکت کنندگان که بعد از نفر فینالیست قراردارند، مجوز شانس مجدد میدهند که با پرداخت هزینه های الزم در کشور ترکیه به رقابت میپردازند

 • آزمون ها کجا تصحیح می شود؟

  آزمون ها توسط دفتر اصلی ایتالیا تصحیح خواهد شد و نمایندگان کشورها هیچ گونه دخالتی درقبال تصحیح آزمون ندارند.

 • آیا امکان تقلب وجود دارد؟

  همه راه یافتگان به ایتالیا توسط دفتر مرکزی ایران مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت و چنانچه شرکت کننده ای به هر دلیل شایستگی علمی حضور در فینال را نداشته باشد حذف و نفر بعد او در رتبه بندی انتخاب خواهدشد.

 • آیا مواد امتحانی برای همه شرکت کنندگان یکسان است؟

  خیر. شرکت کنندگان با توجه به سطح هیپو خود با هم سن و هم پایه تحصیلی خودشان رقابت می کنند اما متقاضیان هر سطح با آزمون یکسان سنجیده میشوند

 • نمایندگی ایران چه مجوزی دارد؟

  در ابتدا موسسه خالقیت جوانان پارسه و زبانسرای قائدی تحت نظر آموزش و پرورش ایران مجوز دارد و این موسسه طرف قراداد انجمن جهانی هیپو است که نمایندگی انحصاری ایران می باشد و نمایندگی ها در شهرهای ایران زیر نظر نمایندگی ایران فعالیت می کنند؛ و طبق اساسنامه موسسه غیرانتفاعی خالقیت جوانان پارسه برگزاری هرگونه المپیاد جهانی و همکاری با موسسات آموزش مجاز میباشند.

 • نماینده ایران چه کسانی هستند؟

  موسسه فرهنگی آموزشی خالقیت جوانان پارسه و آموزشگاه زبان قائدی ) حافظ( متولی برگزاری و انحصاری در ایران میباشد. راه های ارتباطی با دفتر ایران در سایت هیپو ایران درج شده است.

 • آیا فینالیست هایی که مدال نیاورده اند میتوانند درصورت داشتن شرایط سنی و تحصیلی درهمان مقطع سال قبل شرکت کنند؟

  خیر- فینالیست ها نمیتوانند که درهمان گروهی که شرکت نموده اند دوبار به رقابت بپردازند.

 • مرحله فینال ملی را توضیح دهید.

  دراین مرحله که همان مرحله دوم میباشد درسال 2024 به عنوان فینال ملی معرفی شده است و لذا راه یافتگان درمرحله دوم در یک مرکز در ایران که بنا به صالحدید دفتر ایران و تائید دفتر مرکزی ایتالیا میباشد. بصورت متمرکز بصورت کمپ در یک روز برگزار میشود، و دراین مرحله مدرسین و نمایندگان و یکی از والدین میتوانند حضورداشته باشند.

 • متقاضیان سطح Special چه کسانی میباشند؟

  شرکت کنندگانی را شامل میگردد که درمدارس بین المللی درحال تحصیل میباشند و این شرکت کنندگان بایستی در گروه Special ثبت نام نمایند.

 • شانس مجدد بعد از مرحله دوم در چه صورت برگزار میگردد؟

  شانس مجدد درمرحله قبل از فینال میباشد و فرصت دوباره ای بوده که با هزینه شرکت کنندگان واجد شرایط میتوانند درصورت تمایل در آن شرکت نمایند.

 • آزمون شانس مجدد در چه کشورهایی برگزار میگردد؟

  شانس مجدد که همان Regional میباشد که در شهر استانبول ترکیه برگزارمیگردد.

 • سطح بندی علمی المپیاد هیپو چگونه میباشد؟

  برای اطالع از سطح بندی علمی المپیاد متقاضی بایستی بروشور که ساالنه از طرف موسسه جهانی هیپو منتشر میگردد و درسایت ایران و ایتالیا نیز میباشد، مراجعه نمائید.

 • What is the International English Language Hippo Olympiad?

  It is an international event in which 53 countries from around the world compete with over 70,000 English language applicants.

 • Where is the headquarters of this Olympiad?

  The headquarters of the Olympiad is in Italy, with three main branches in Italy, Croatia, and Serbia.

 • How much is the registration fee for the 8th Hippo Olympiad?

  The registration fee for the International Hippo Olympiad is calculated annually in euros at the time of final registration and is announced through official channels in Iran.

 • Who can participate?

  Students aged 5 to 19 can participate in this Olympiad. In 2024, the babyhippo age group has been added.

 • What resources should we study to prepare?

  The central office recommends special preparation courses and magazines to improve the readiness of applicants.

 • How can we access the preparation courses?

  Preparation courses are held online through official channels of the Parsa Youth Creativity Institute. The central office of Iran does not take any responsibility for unofficial courses that may be offered by other institutions or individuals.

 • Where is the representative of the Hippo Olympiad in Iran?

  The exclusive representative of this Olympiad is the Parsa Youth Creativity Institute, with branches in Borazjan and Tehran.

 • What is the deadline for registration?

  The registration period starts in the second half of the year and is updated annually. After the announced deadline, no registrations will be accepted.

 • Where will the exams be held?

  The exams are planned to be held in provincial centers in Iran, with final decisions made by the central office.

 • When are the exams scheduled?

  The exam dates will be announced through the official website and Instagram page of Hippo Iran.

 • What skills will be assessed in each exam?

  The first exam assesses reading and use of English, the second exam includes reading and writing, and the final exam assesses all four language skills: reading, writing, listening, and speaking.

 • Where will the final be held?

  The city where the final will be held is announced annually, usually in a historic city in Italy.

 • How will participants advance to the second round and final?

  Ten percent of all first-round participants in Iran with the highest scores will advance to the second round. Finalists will be selected based on their overall performance.

 • What are the prizes for this Olympiad?

  All participants will receive a valid international participation certificate. Medalists in the final will be sent to educational camps in the United States. Any changes in the prizes will be announced before the final.

 • Who is responsible for obtaining travel permits to Italy and the United States?

  Participants are responsible for obtaining visas and related matters. The central office and Iranian representatives will assist, but unforeseen events are not their responsibility. Travel expenses are the responsibility of participants.

 • How can we register?

  You can register by submitting your information on the Hippo Iran or Parsa Youth Creativity Institute websites. Experts are available to answer any questions you may have.

TOP