اهمیت گرامر زبان انگلیسی

تاریخ : 1402/05/29

گرامر زبان انگلیسی یکی از مهم ترین عناصر مطالعه زبان است. متاسفانه، می تواند یکی از پیچیده ترین و سخت ترین قسمت های یادگیری هم باشد.

در این مقاله، به شما خواهیم گفت چرا گرامر زبان انگلیسی در شرایط مختلف مهم است، از مکالمات غیررسمی گرفته تا ارتباطات حرفه ای.

همچنین به شما کمک می کنیم با تمرکز روی مفاهیمی که برای شما مهم هستند، گرامر را با بازده بیشتر و به طور موثرتر مطالعه کنید .

 

گرامر زبان انگلیسی چقدر در زندگی روزمره اهمیت دارد؟

گرامر صحیح، کلید اصلی روان، سلیس و با اعتماد به نفس صحبت کردن به زبان انگلیسی است. دانستن گرامر زبان انگلیسی به شما کمک می کند از خطاهایی که باعث می شود جملات شما به نظر بومیان انگلیسی زبان عجیب و غیرقابل فهم به نظر برسد، جلوگیری کنید.

اما شرایط خاصی وجود دارد که گرامر زبان انگلیسی در آن ها بسیار مهم است. برای مثال، اگر قرار است در یک کشور انگلیسی زبان مصاحبه کاری داشته باشید، کیفیت نگارش و مکالمه شما به زبان انگلیسی برای کارفرما مهم است. در واقع، در نظرسنجی اخیر که از کارکنان استخدام در انگلستان به عمل آمده، 50 درصد آن ها گفتند غلط های املایی و گرامر غلط بزرگترین و مهم ترین دلیل قبول نکردن کارجویان است.

گرامر درست نه تنها نشان دهنده مهارت های زبان انگلیسی شماست، بلکه نشان می دهد شما سختکوش هستید و به جزئیات توجه می کنید.

اگر می خواهید در یک کشور خارجی تحصیل کنید هم این مسئله به یک اندازه مهم است. کالج ها و دانشگاه ها تمایل دارند انگلیسی آکادمیک شما را ارزیابی کنند و این ارزیابی تا حد بسیار زیادی بر پایه دانش شما از گرامر زبان انگلیسی است.

گرامر در زندگی روزانه و اجتماعی شما هم بسیار مهم است. آیا می دانید مردم در شبکه های اجتماعی 14 درصد کمتر تمایل دارند با کسی صحبت کنند که از گرامر ضعیف استفاده می کند؟ به علاوه، وقتی افراد جدیدی را ملاقات می کنید یا از مکان های جدید بازدید می کنید، آخرین چیزی که می خواهید این است که کسی حرف شما را نفهمد، یا بد بفهمد! برای اینکه از ابهام و کج فهمی دوستان پیشگیری کنید، یا حتی بتوانید راحت تر غذایی را که دوست دارید سفارش بدهید، باید دانش کافی داشته باشید و بدانید چطور ساختار کلمات و جملات را به درستی بسازید.

با تمام حرف هایی که گفته شد، یادتان باشد در بعضی شرایط و موقعیت ها، مشکلی نیست اگر راحت تر صحبت کنید و خیلی در قید و بند گرامر درست نباشید. وقتی به دوستی پیام می دهید، می توانید راحت باشید و از زبان عامیانه و ساده استفاده کنید. صحبت کردن به صورت آنلاین راهی عالی برای ارتباط برقرار کردن با بومیان انگلیسی زبان و دیگر زبان آموزان انگلیسی است و می توانید در محیطی دوستانه و بدون استرس با دیگران در ارتباط باشید و زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

همانطور که تا الان متوجه شدید، گرامر زبان انگلیسی برای مردم به دلایل مختلفی مهم است. اگر برای سفر به آمریکا گرامر مقدماتی یاد بگیرید، در مقایسه با کسی که برای ادامه تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان اقدام می کند، نیازهای متفاوتی خواهید داشت.

بنابراین چطور باید روی یادگیری حوزه ای از گرامر تمرکز کنید که بیشتر برایتان مهم است؟

کارتان را با جمع آوری منابع باکیفیت و جامع شروع کنید تا بتوانید یادگیری را محدود کنید. برای مثال می توانید از منابع زیر استفاده کنید:

کتاب “Collins Easy  Learning Grammar and Punctuation” فهرستی دارد که به خوبی سازماندهی شده است و به راحتی می توانید موضوعاتی را انتخاب کنید که برای شما ناآشنا هستند. اگر افعال معین(modal verbs) را می شناسید اما زمان حال کامل استمراری را بلد نیستید می توانید به قسمت مربوطه مراجعه کنید.

این کتاب مثال های واضحی دارد که به شما یاد می دهد چطور و چرا باید از مبحث خاصی در گرامر استفاده کنید. بنابراین می توانید هر زمان که لازم بود، از دستور زبان انگلیسی به راحتی و با اعتماد به نفس استفاده کنید.

هنگام خواندن گرامر با منابع معتبر و باارزش، دفتری همراهتان داشته باشید تا ایده ها و نکات کلیدی گرامر را یادداشت کنید، بنابراین می توانید هر زمان که لازم بود برگردید و نکات را مرور کنید. در ابتدای هر هفته، مبحث جدیدی را انتخاب کنید و خودتان را به چالش بکشید تا مثال های مرتبط با آن مبحث را در زندگی واقعی پیدا کنید. این کار به شما کمک می کند روند پیشرفتتان را بررسی کنید و روی مفاهیم گرامری که برای شما مهم تر است تمرکز داشته باشید.

همچنین می توانید نکات گرامری پیچیده را که در زبان انگلیسی می خوانید یا می شنوید یادداشت کنید. وقتی خودتان را در رسانه های انگلیسی زبان غرق می کنید، متوجه می شوید که بعضی عبارات و ساختارها را بارها و بارها می شنوید. این ساختارها، مفاهیم مهم گرامری هستند که روزانه با آن ها سر و کار دارید و اگر تا امروز به آن ها دقت نکردید یا متوجه آن ها نشدید، باید بیشتر روی آن ها تمرکز کنید.

اگر دوستان انگلیسی زبان دارید، نترسید و از آن ها بخواهید به شما کمک کنند. اغلب مردم نمی خواهند اشتباهات شما را تصحیح کنند چون فکر می کنند با این کار ممکن است شما ناراحت شوید. به دوستانتان بگویید از این کار استقبال می کنید و اگر محترمانه ایرادات شما را اصلاح کنند، به یادگیری شما کمک کرده اند. همچنین به آن ها یادآوری کنید این کار به شما کمک می کند بتوانید از روش های دیگری برای صحبت کردن استفاده کنید.

یک دوست خوب، صبور و مشوق است، چون حتی بومیان انگلیسی زبان هم می دانند گرامر زبان انگلیسی تا چه حد می تواند پیچیده باشد.

 

 

 

 

TOP